AMBALAJ TASARIMI

Ambalaj tasarımı denince akla sadece etiket gelmesi tedavülden kalktı artık.

İtiraf edelim. Hepimiz ne kadar iç güzelliğe önem verdiğimizi söylesek de dış güzelliğe de bakmadan edemiyoruz. Zaten işimizin bir kısmı da içteki güzelliği dışa yansıtmak değil mi? Konu markaysa içteki güzelliğin dışa yansıdığı en güzel örneklerden biri de ambalajlar oluyor.

Ambalaj tasarımı denince akla sadece etiket gelmesi tedavülden kalktı artık. Çünkü; ambalaj tasarımı, ürünün kapak renginden ambalaj içinde konumlandırılmasına kadar tüm detayları içine alan bütüncül bir işi temsil eder. Eğer ürünün kalitesi ambalaj tasarımıyla dışa yansıtılmazsa, ürün kaliteli haliyle raflarda tozlanmaya mahkûmdur.

Yılladır reklam konusunda edindiğimiz tecrübelerin ışığında, bir markanın kimliğini oluşturmada ve yansıtmada tüm bileşenlerin bir bütün olduğunu biliyor ve kurumsal kimliğin her ayrıntısını bir yapbozun parçaları gibi birbirleriyle uyumlu bir şekilde tasarlıyoruz. Ambalaj tasarımını da kurumsal kimlikten bağımsız düşünmeyen bizler; ürünün kalitesini, tasarımlarımızda efektif kullanarak hedef kitleyi satın alma davranışına yönlendiren ambalaj tasarımlarına imzamızı atıyoruz.

Rakip dediğin nedir ki deyip geçmeden, firmamızın sektördeki rakip analizlerini de yapıyor ve tasarımlarımızı tecrübe ve profesyonelliğimizle yoğurarak firmamızı rakipleriyle aynı rafta değil bir tık üstte konumlandırıyoruz.